Welcome to SpiceShop Theme

Sea summo mazim ex, ea errem eleifend definitionem vim. Ut nec hinc dolor possim mei ludus efficiendi ei sea summo mazim ex.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama, işlemleri birbirinin aynısı gibi gözükse de halınızın cinsine, lekenin türüne göre özel yıkama işlemleri uygulanmalıdır.

Yun Hali Yikama

Yün halıların yıkama işleminde önemli olan ipliğinin cinsi ve halı boyasının kimyasal mı yoksa kök boyası mı olduğudur.

Yün Halı Kokusu Nasıl Giderilir?

Yün halınıza su veya sıvı bir şey döküldü siz de sildiniz veya başka işlem yaptınız ama halınız 24 saat içinde kokma yaparsa bunun sebebi halınız da birikmiş akarlar ve bakterilerdir. Bundan kurtulmanın tek yolu halınızın yıkanmasıdır.

Halınızı kendiniz yıkama yapacaksanız organik halı şampuanı kullanmanızı öneririz eğer yoksa bunun yerine evinizde bazı temizlik ürünleri ile de yapabilirsiniz ama bu sadece anlık çözüm olur. Bu ürünleri tavsiye etmiyoruz ama acil durumlarda az miktarda kullanabilirsiniz . ama yinede yün halılar özel yıkama teknikleri gerektiren halıdır. boya verme ve deforme olma riski çok yüksektir.

Yün Halı Yıkama’sında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yün Halı Şampuanı alırken ambalajın üzerini dikkatli okuyun. Halı temizleme deterjanları genellikle sentetik yün temizliği için üretilmektedir. Aldığınız deterjan %100 yün halılar için uygun olmalı. Deterjan, ağartıcı ve parlatıcı maddeler içermemeli.

Yün Halıyı silerken çok fazla ıslatmayın ve sıcak su kullanmayın. Yün, suya ve sıcaklığa karşı hassastır ve kısa sürede kurumazsa çekebilir. Ayrıca halı tam kurumaz ise evde nem kokusu oluşabilir.

Yün halıların rengi kolay solabilir. Bu nedenle halınızı direkt güneş ışığı alan bir yere sermeyin.

Halıyı kalorifer altı veya ısı yayan cihazların yakınına sermeyin. Sıcaklık halının liflerini tahrip edebilir.

Elektrikli süpürgeyle temizlerken çok fazla güç uygulamayın ve yavaş yavaş süpürün. Süpürgenin vakumunun etkin biçimde çalışabilmesi için süpürge torbasının boş olmasına dikkat edin.

Bu tür halılarda yıkama esnasında en büyük sorun halıların renklerinin birbirine karıştırılmasıdır.
Bu tür halıların yıkanması mutlak suretle tek tek ve hızlı yapılmalıdır.
El dokuma Yün Halı Yıkama da kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden El Dokuma Yün Halı Şampuanı tatbiki ile fırçalama işlemine başlanır.
Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır.
Halı uzun tüylü ise halı şampuanını tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için, tek yönlü gel beriden önce ileri – geri gelberi uygulamasında yapılabilir.
İçeriğinde renk düzenleme faktörü bulunan El dokuma Yün Halı Şampuanı, endüstriyel sulu sistem halı yıkamanın doğuş yeri Türkiye olduğundan,Türkiye haricinde dünya genelinde de bu işe en uygun ve tek üründür.
Gelberi ve durulama sonrası hiç vakit kaybetmeden yıkanan halı ;sıkma işlemine alınır.
Sıkma esnasında kullanılan boyanın akma ihtimalinden dolayı yine tek başına sıkılır.
Sıkma kazanından alınan halı hemen açılır ve askıya yerleştirilir.
El dokuma ve Yün Halı Yıkama da, bütün ustalık ve hünerin püf noktası hızlı hareket etmedir.
Özetle aşağıda yazılan uygulama zinciri takip edildiği ve bu ürün kullanıldığı sürece halının boya vermesi, renklerin birbirine karışma ihtimali ortadan kaldırılmış olur.
ÖZET FORMÜL:
TEK YIKA – SERİ OL – GELBERİ VE DURULAMA – YÜN HALI YIKAMA ŞAMPUANI – HIZLICA SIKMA İŞLEMİ – AÇ ve hemen AS
Anlatmış olduğumuz, bu tür halıların yıkanması yönteminde mutlak suretle halı yıkama ustasının deneyim ve tecrübesi çok önemlidir.

Yün halı yıkama‘da yünlü tekstil ürünleri için özel deterjanlar kullanılmalıdır. Halılar elde yıkanmamalı profesyonel halı yıkama tesisimizde yıkamaya verilmelidir.

Yün Halınızın içinde tozların birikmemesi için her gün elektrik süpürgesi ile temizlemeniz tavsiye edilir.  Islanan yün halılar için çok fazla baskı uygulamadan hemen müdahale edebilirsiniz.

Temiz bir bezle bastırmadan sıvıyı emdirin, halıyı silmeniz gerekirse çok fazla ıslatmayın, sıcak su kullanmayın ve direkt gün ışığında kurutmayın.

Vatan Halı Yıkama’ya yün halılarınızı gönül rahatlığı ile yıkama yaptırabilirsiniz.

En son teknolojiyle üretilmiş makineler deneyimli kadromuz ve kaliteli organik halı şampuanlarımız ve ücretsiz servisimizle 4 mevsim birinci sınıf hizmet vermekteyiz.

Halı Yıkama da ilk tercihiniz Vatan Halı Yıkama Fabrikası gibi tam donanımlı bir yıkama fabrikası olmalıdır.

Size bir telefon kadar yakınız.

 

Yorumlar kapalı.