Welcome to SpiceShop Theme

Sea summo mazim ex, ea errem eleifend definitionem vim. Ut nec hinc dolor possim mei ludus efficiendi ei sea summo mazim ex.

Stor Perde Nasıl Temizlenir

Stor Perde Nasıl Temizlenir

Stor Perde Nasıl Temizlenir? Hanımların en çok merak ettikleri, hatta alırken ilk önce sordukları soru budur. Stor perde nasıl temizlenir.

Daha almadan, kullanmadan, rahatlığını yaşamadan kirlendiğinde ne yapacaklarını bilmek isterler.

Çünkü, Perdenin nasıl kirlendiğini, temizlemek ve ütülemek için ne kadar emek harcadıklarını onlar çok iyi biliyorlar.

Stor Perde kumaşları, genelde % 100 Polyester iplikten üretilmektedir. Bazı fantezi ürünler de ise, pamuk ve keten karışımları vardır. Ancak bu kumaşların içeriklerinden daha önemli olan üzerindeki APRE kaplamalardır.

Çift taraflı olarak sıvanan apre kaplama, kumaşın havayla irtibatını tamamen keserken, STOR PERDE üretiminin oluşabilmesi için gereken sert ve plastik kıvamına gelmesini sağlar.

Özel teknik bir uygulama olan bu sistem sayesinde, Stor Perde dayanıklı ve kullanışlıdır. Üzerindeki Apre Kalitesine bağlı olarak, kullanılan mekanın şartlarına göre 3 ila 5 yıl herhangi bir temizlik gerektirmez.

Stor perde günümüzde en çok tercih edilen perde çeşitleri arasındadır. Ev dekorasyonu için perde büyük bir önem taşımaktadır.Kullanımı kolay olan ve evinize modern bir hava katan stor perdelerin temizliği hakkında bilgi sahibi misiz?

Stor Perde Ne Tür Kumaş Kullanılır?

Stor perdelerde çeşitli kumaş türleri kullanılır. Genellikle Polyester tarzı olanları çok daha fazla kullanılmaktadır.Polyester stor perdelerin dışında pamuk ve keten kumaş kullanılanları da bulunmaktadır.

Stor perdenin sert ve plastik görünümü alması için kumaşın üzeri APRE ile kaplanır. APRE kumaşın her yüzüne sıvanarak hava almasını engeller.Hava alması engellenen kumaş çok daha dayanıklı ve kullanışlı olur.

Stor perdeniz APRE ile kaplanmış ise çok daha kaliteli olup uzun süreler kir tutmadan kullanabilirsiniz.
Apre kapmanın kalitesi ve kullanılan mekanın kirlik oranına göre 3-5 yıl arası temizleme ihtiyacı olmayacaktır.

Sizce temizlenmesi gerekiyorsa, sırası ile yapmanız gerekenler şunlardır ;

1 – Stor Perdenizi alanı kadar temiz bir zemin hazırlayın, çünkü kumaşın hiç katlanmaması ve karışmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmez.

2 – Stor Perdenizi temizlemekte kullanacağınız BEYAZ sabun veya Şampuanla köpürtülmüş ılık ve temiz su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri hazırlayınız,

3 – Stor Perdenizi yukarıda tamamen toplayınız,

4 – Borusu ile birlikte yan montaj ayaklarından çıkarınız,

5 – Hazırladığınız zemine yatırarak borusunu “oklava” gibi çevirerek perdenizi tamamen açınız,

6 – Temizleme süngerimizi hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslatın ve iyice sıkarak nemli bırakın ( sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz ). Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak ( kenar kısımları fazla hırpalarsınız ipliklenme olabilir ) fazla güç harcamadan temizleyiniz,

7 – Aynı işlemi arka yüz için de uygulayınız ve kuru – yumuşak bir havlu ile durulayın

8 – Yine yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakın.

Bu işlemleri yaptığınızda içinizin rahatlayacağını ve perdelerinizin artık tertemiz olduğunu hissedeceksiniz.

Bir konuda daha size faydalı olmak istiyoruz. Stor Perdenizi alırken sadece kumaş almıyorsunuz. Tüm mekanizma aksamı ile alıyorsunuz ama değiştireceğiniz zaman hepsini atıp yeniden aynı şeylere para veriyorsunuz.

Kumaşı eskimiş, yıpranmış veya değiştirdiğiniz dekorunuza uymuyor olabilir. ama sadece kumaşını değiştirmeniz yeterlidir.

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

You must be logged in to post a comment