Merak Ettikleriniz, Halıların ömürlerini uzatacak en iyi çare, serilmeleri esnasında takip edilecek yoldur.Halılar serilirken altlarına kalın mukavva bulunmazsa da bir kaç tabaka gazete kağıdı konmalıdır. Bu durum hem halının fazla kirlenmesini önleyecek hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Halıların altındaki kağıtları, büyük temizliklerde değiştirmekte fayda vardır.

Yeni aldığınız halıyı 6 hafta geçmeden elektrikli süpürgesi ile temizlemeyin.Halı üzerindeki küçük tozları ıslak bir süngerle silerseniz daha kolay temizlenir.Halıları kaldırmadan önce,sabunlu suyla bir güzel silin.Sonra da,içine amonyak kattığınız sıcak suyla bir daha silin. Kuruduktan sonra naftalin sürün. Halılarınızı,dörtte üçü ılık su,dörtte biri alkolden meydana gelen karışımla fırçalayın.Kuruduktan sonra yepyeni olacaktır.

Bir kaba biraz tuzlu su hazırlayıp içine bir limon sıkın. Sonra eski bir saç fırçasını buna batırıp halılarınızı fırçalayın. Halıya yapışan sakızın üstüne buz koyarsanız hemen çıkar. Ufak halı ve kilimlerin kaymasını önlemek için serilen tarafın 4 ayrı köşesine ince lastik veya köpük sünger parçası yerleştirmek yeterlidir. Halı üzerinde uzun süre duran koltukların izlerini yok etmek için ezilmiş yerlere tuz dökün. 6-7 saat sonra ezik yerin kabardığını halıların normal hale geldiğini göreceksiniz.

Fayans döşeme üzerine düşen boya damlalarının lekelerini çıkarmak için suya eşit miktarda alkol ve sirke karıştırın yerleri bununla silin. Halılara dökülen likör ve meyveli şuruplar kurumadan sıcak suya batırılmış bir bezle derhal silinecek olursa hiç leke bırakmadan çıkar. Halınızın yatmış tüylerini dikleştirmek için halının üzerine nemli ütü beziyle ütü sürün. Halılar elektrik süpürgesi ile tozu alındıktan sonra sabunlu suyla silerek veya üstlerine nemli talaş serpilip süpürülerek temizlenirse renkleri parlak.

Şayet halılarınızın renkleri parlaklıklarını kaybetmiş ise suya az miktarda batırılmış bezle iyice silin. Rengi uçmuş halıların pırıl pırıl olduklarını göreceksiniz. Ayrıca haftada bir ılık su içine çok az amonyak atın halınızı bu suyla silin. Bu temizlik halılarınızı güvelere karşıda korur. Ayak paspasları çok tuzlu suya batırılmış fırçayla temizlenir. Halının rengini canlandırmak için suyuna sirke konur. Halılarınız pırıl pırıl olmasını istiyorsanız yarım kilo patatesi suda iki saat kaynatın ve süzün. Bu suyun içine bir fincan sirke ilave edin ve bu suyla halılarınızı silin.

Cilalı döşemeler üzerindeki halı ve keçeler devamlı kayar. Önlemek için halıların 4 bir yanına birer tane yuvarlak kauçuk dikmeniz yeterlidir. Halıya mum döküldüğünde önce mumu kazıyın sonra lekenin üstüne 3-4 tabaka yağlı kağıt koyun orta sıcaklıktaki ütüyle bastırın. Mum kağıda geçecektir. Kağıdı devamlı değiştirin. Geride kalan fakat fazla olmayan izleri terementi ile çıkartabilirsiniz.

Servisiniz Ücretli Mi?
Halı yıkama işlemi için arayan müşterilerimizin aklına gelen ilk soru servisimizin ücretli olup olmadığıdır. Web adresimizde belirtmiş olduğumuz hizmet bölgelerimizden kesinlikle servis ücretsizdir. Halılarınız yıkanmak üzere adresinizden ücretsiz olarak teslim alınır ve yine yıkanıp kurulandıktan sonra ambalajlanarak ücretsiz olarak adresinize teslim edilir.

Halılarımı Neden Temizlemem Gerekiyor?
Halılar kullanım alanlarındaki gözle görülmeyen toz ve bakterileri tüylerinde tutar. Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların hav aralarına inen gözle görülemeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz. Bu yüzden bu işlemi düzenli aralıklarla profesyonel ellere bırakmanız gerekmektedir.

Halılarımı Ne Kadar Sıklıkla Temizlemem Gerekiyor?
Düzenli ve programlı bir bakım halılarınızın çabuk kirlenmesini ve yıpranmasını engelleyecektir. Normal şartlarda halıların trafik seviyesine en uygun ve yıkamaya en elverişli zaman belirlenmeli ve her mevsim geçişinde yıkanmalıdır.

Her Lekeyi Çıkarma Garantisi Veriyor musunuz?
Değerli müşterilerimiz; dokularının ve yapılarının hassas oluşu sebebi ile aşağıdaki halılara etkisi yüksek leke sökücü ürünleri Kullanılmaz.

• Yün Karışımlı Halılar
• % 100 yün Halılar
• El dokuma Halılar
• Nepal Halılar
• Çin Halıları
• İpek Halılar
• Halıflex Çeşitleri
• Plastik Tabanlı Halılar
• Tufted (Deko) Halılar
• Step Halılar
• Şagi Halılar
• Makine Dokuma Halılar

Etkili ürünleri kullanamamamız sebebi ile bu tarz halılarda lekelerin çıkmama olasılığı çok yüksektir. O sebeple halı alırken ve kullanırken bu hususa dikkat edilmelidir. Ayrıca makine halılarında oje lekesi dahil bir çok leke üzerinde sonuç alınırken, zaman zaman sonuç alamadığımız lekelerle de karşılaşmaktayız. Bu sebeple hiç bir halıda leke çıkma garantisi %100 değildir.

Halıların yüzeyinde leke oluştuğunda buna anında müdahale çok önemlidir. Halınız lekeye uzun zaman önce maruz kalmamış ise bütün halılarınızda kullandığımız çözelticiler ve özel şampuanlarla lekeleri %95 çıkartma garantisi veriyoruz.

Halıların Alınma ve Teslim Süresi Nedir?
Sipariş yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir. Genel olarak siparişi verdiğiniz gün halılarınız alınır. Makine halılarınızın 3 gün, el halılarınızın 3 gün içerisinde teslimi gerçekleşir.

Halılarımı Teslim Esnasında Muhafazası Sağlanacak mı?
Halılarınız temizleme ve kurutma işlemi sonrasında son kontrolleri yapılır ve etiketlenerek ambalajlanır. Bu durumda teslim süresinde halılarınız kirlenmesi önlenir.

Doğru Temizlik Metot ve Materyalleri Nelerdir?
Her halıya uygun olan tek bir temizlik metodu yoktur. Bu nedenle, halınızın maruz kalacağı trafik yoğunluğuna ve halınızın türüne en uygun metot ve temizlik ürünlerini seçmekteyiz.

Noktasal Döküntüler ve Lekelerde Ne Yapmam Gerekiyor?
Bütün leke ve döküntüler için anında noktasal temizliğe ihtiyaç vardır. Kırıntı ve yemek parçacıkları temizlenmediği takdirde leke oluşumuna yol açar. Lekeye anında müdahale edildiğinde leke sabitlenmez ve temizlenmesi kolay olur. Sağlıklı bir temizlik ve halının uzun ömürlü olması için lekeye maruz kalan halılar profesyonelce temizletilmelidir.

Halılarımı Üzerinde Aşınmalar Oluştu. Ne Yapmam Gerekiyor?
Halılarınız zamanla deformasyona uğrayabilir. Kullanılan mobilyaların uyguladığı baskı halı yüzeyine zarar verebilir. Bunu engellemek için mobilyalarınızın yerleri değiştirilebilir ve de baskı yerlerine parçalar koyarak halı yüzeyini koruyabilirsiniz.

Halı Yıkama İşlemi Sonrası Halılarım Çabuk Kirlenir mi?
Temizletme işlemi sonrasında halıların çabuk kirlendiği düşüncesi yanlıştır. Profesyonelce ve titizlikle yapılan temizliğin ardından, halıların hav aralarındaki kirler yüzeyden tamamen arındırıldığında kirlenme hızı azalacaktır.

Halılarımı Saçakları Yıprandı, Ne Yapmam Gerekiyor?
Halılarınızın saçakları titizlikle temizlendiği takdirde ömrü uzar ve deformasyon süreci yavaşlar. Zamana yenik düşen saçaklı halılarınız da saçak sız hale getirilebilmektedir.