" /> Sakarya Profesyonel Yerinde Koltuk Yıkama - Uzman Personellerimiz ile Mükemmel Temizlik
0 264 777 16 85

Sakarya Temizlik}

Koltuk Yıkama

Profesyonel Koltuk Yıkama Hizmeti

Koltuklarınızı yıkatmak mı istiyorsunuz ? Doğru yerdesiniz.

 

Bize 0264 777 16 85 | 0542 777 16 85 | 0536 923 89 50 numaraları telefonlardan veya iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Vatan Koltuk Yıkama Merkezi; Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli, saygılı ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile Sakarya’nın her yerinde müşterilerine kalitesini ispat etmek ve en iyi standartlarda temiz ve güvenli hizmet sunmak için gereken her sorumluluğunu yapmaya çalışmaktadır. Koltuklarınızı yıkama konusunda güvenle teslim edebileceğiniz hijyenik kurallara uyum göstererek koltuk yıkama hizmetlerinden en hızlı ve en kaliteli şekilde yararlanabilmeniz adına gerekli hizmeti vermekteyiz. Koltuklarınızın yıkama hizmetini evinize kadar gelip yüksek güçlü vakumlama, koltuk fırçalama makineleri ve anti bakteriyel temizlik ürünleri ile yıkama işlemini profesyonel bir şekilde  yapmakta olup sizlere hizmet vermekteyiz.

 

KOLTUKLARINIZI NASIL MI TEMİZLİYORUZ ?1.Aşama : Toz Alma İşlemi

İlk aşamada koltuk yıkama işlemine başlamadan önce koltukların toz alma işlemi yapılır. diplerde toz, atık parçalar vb. şeylerden temizlenir. Toz alma işlemi yapılmaz ise koltuklardaki toz kalıntıları deterjan püskürtme aşamasında koltukların daha çok kirlenmesine sebep olur. ve bundan dolayı koltuk yıkama işlemi istenilen sonucu veremeyebilir.


2.Aşama : DETERJAN PÜSKÜRTME

Bu aşamada anti bakteriyel ve oksijen bazlı deterjan karışımını doldurduğumuz püskürtme tankımız ile koltuk ve yataklara deterjan püskürte işlemini yaparız. Püskürtme işlemi bittikten sonra 5 dakika bekleriz. Bu sayede kirler ve lekeler yumuşar lekeler tümüyle çıkar. Koltuk ve yatak yıkama hizmetinde kullandığımız ürünler tamamen organik olup insan sağlığına her hangi bir zararı yoktur. bu ürünleri kullanmamızın sebebi yıkamadan sonra aylar geçse bile koltuk ve yataklar antibakteriyel kalması ve bakterilerle savaşmasıdır.


3.Aşama : FIRÇALAMA İŞLEMİ

Bu aşama en önemli aşamadır. Koltuk kumaşında her hangi bir kir veya leke kalmayana kadar fırçalanır. Bu sayede koltuklarınız yada yataklarınızda’ki kirler ve lekeler kumaştan ayrılır, bu sistem bir çok firmada bulunmamaktadır. Fırçalama makinesi işin içine eklendiğinde daha çok emek harcanır bu yüzden bir çok firma bu sistemden uzak durur. Koltuk yıkama sektöründe fırçalama sistemini kullanmayan firmalara itibar etmeyin.


4.Aşama : VAKUMLAMA İŞLEMİ

Bu Aşama‘da çok önemlidir. Eğer vakumlama iyi yapılmaz ise sonradan  kir ve lekeler yüzeye çıkar yıkanmamış halinden daha kötü olur koltuk kumaşının 4 cm altına kadar inen temiz deterjanlı suyu kirli su olarak makinemizin kazanına çekeriz. Bu sayede kirlerden arınmış olur.ve bu sistem koltuk temizlenene kadar devam eder. Koltuğun temizlendiğini ise vakum makinesinin ucundaki apartın içinden geçen suyun renginden anlamaktayız. Eğer suyun rengi siyahsa hala daha kumaşta kir var demektir, ve yıkama işlemine devam edilir.


DİĞER FİRMALARDAN SİZİ AYIRAN NEDİR ?
Diğer firmalar koltuk yıkama işlemini ek iş olarak başka fason firmalarla yaparlar. Hem donanımsal hemde tecrübe açısından koltuk yıkama işinde profesyonel değillerdir. Diğer firmalar evinize tecrübesiz eleman gönderir ve koca koltuk takımını ıslat çek yöntemiyle 30 dakikada bitirip çıkar. Bizim personellerimiz 1 takım koltuğa yaklaşık 2 saat emek harcar. Sebebi ise fırçalama sistemini kullanıyor olmamızdır. Bu sistem sadece vatan koltuk yıkama firmasında bulunmaktadır.

KOLTUKLARIMIZ YADA YATAKLARIMIZ NASIL YIKANIYOR ?
İlk olarak kumaşa uygun deterjan belirlenir ve püskürtme tankı su ile beraber doldurulur. Kumaşın her bir noktasına ERA111 Koltuk Yıkama Şampuanı uygulanır. Ardından Fırçalama makinesi ile kumaşın her bir yanı fırçalanır ve kirlerin kumaştan ayrılması sağlanır. Tekrar bir hafif ıslatma uygulanır.Bu 2. ıslatmanın amacı süngerin’de dezenfekte olmasıdır. Son olarak Vakum makinesi ile kumaş ve süngerdeki tüm kirler ve pis kokular makine kazanına çekilir.

YIKAMA SÜRESİ NEDİR ?
Yıkama süresi net olarak belirlenemez, yıkama süresi koltuğun kirlilik derecesine, miktarına ve personel sayısına bağlıdır. Örneğin standart bir takım koltuk genel olarak 2 saat sürmektedir. (2 personel ile 1 saat’te sürebilir)

KURUMA SÜRESİ NE KADAR SÜRER ?
Kuruma süresi havanın sıcaklığına bağlıdır. Kış aylarında 6 saat yaz aylarında en fazla 3 saat sürmektedir. Eğer yıkanan ürün çok kirli ve defalarca işlem uygulanmış ise bu süre biraz daha fazla olur.

FİYATLARINIZ NEDİR ?
Fiyatlarımız takım olarak değil adet olarak ayrıntılı hesaplanarak belirlenir. Fiyat Listesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

HANGİ MAKİNELERİ KULLANIYORSUNUZ ?
Makita 220v Çift devirli Fırçalama makinesi ve 3 Motorlu Nilfisk alto attix 961 (220V) (3600 ) vat Vakum gücüne sahip 50 lt Kazan ve 10 LT Deterjanlı su kapasiteli ıslatma aracımız ile Profesyonel sanayi tipi makinelere sahibiz.

KOLTUKLAR İLK GÜNKÜ GİBİ OLUR MU ?
Bazı müşterilerimiz koltuklarını yıllarca herhangi bir firmaya temizlenmemiş olabiliyor.Bu koltukların ilk günkü haline gelmesi beklenemez. Yıkama 3 aşamadan oluşuyor. Islatma-Fırçalama ve Vakumlama. bu işlemler bir koltuğa yada yatağa en fazla 2 defa uygulanır. Genelde 2 defa yıkama işlemi gören koltuklar %95 temizlenir.

SERVİS ÜCRETİNİZ VAR MIDIR ?
Servis tamamen ücretsizdir. Fakat adresinize gelmesi için yapılan iş fiyatının 100 TL ve üzeri olması gerekmektedir. Tek Koltuk, Tek Kişilik Yatak gibi hizmetler için servis ücreti vermeniz gerekebilir

NE ZAMAN RANDEVU ALABİLİRİZ ?
Kış aylarında 1 gün önce. Yaz aylarında 2 gün önceden arayıp randevu almanız yeterlidir.

FİYATLARDA PAZARLIK PAYI VAR MI?
Fiyatlarımız zaten diğer firmalara göre çok daha indirimlidir. Maalesef Pazarlık payı yoktur. Fakat Yıkama işleri çoğaldıkça Fiyatlardan indirim Yapabiliriz.

FIRÇALAMA MAKİNENİZ KUMAŞA ZARAR VERİR’Mİ ?
Kesinlikle hiçbir zararı yoktur. Fırçalar yumuşaktır ve çalışırken elinizle bile dokunabilirsiniz. Eğer fırçalama sistemi kumaşa zarar verir diyen bir firma varsa o firma ıslat çek yöntemini kullanıyordur.

HER YERE SERVİS’İNİZ VAR MIDIR ?
Sakaryanın bir çok ilçesine servisimiz vardır. Hizmet Bölgelerimiz sayfasına bakabilirsiniz.

YIKAMA İŞLEMİNDEN SONRA BİR SORUN YAŞAR MIYIM ?
Böyle bir ihtimal binde bir bile değildir. Çünkü bir kumaş eğer kusuyorsa içindeki kirler temizlenmemiş demektir. Kusma demek kirleri dışarı vurması demektir. Fakat binde bir olasılıkta olsa, Yıkama işleminden sonraki en ufak sorunda ücretsiz tekrar yıkama hizmeti sunuyoruz.

BUHARLI SİSTEM DAHA İYİ DEĞİL Mİ ?
Buharlı sistem kesinlikle kumaş için değildir. Deri gibi sert yüzeyler içindir. Buharlı sistemde kumaşın sadece üst kısmına ulaşılabilinir ve sünger temizlenemez. Bu yüzden koltuk kirli kalacak ve kısa süre sonra süngerdeki kirler kumaş yüzeyine çıkacaktır. Bu sebepten dolayı ıslak sistemli ve fırçalamalı temizlik en iyisidir. buharlı sistemde yüksek ısı uygulandığından dolayı gerekli miktardaki deterjanlar kullanılamaz bu yüzden parazitler ve bakteriler ısı ile daha fazla çoğalır. buhar ısısından koltuk kumaşlarında yıpranma oluşur.

NEDEN HER FİRMADA FİYATLAR FARKLI ?
Aslında bu noktada fiyatın pek bir önemi yok. Çünkü koltuk yıkama işlemi çok önemli bir iştir ve senede yada iki senede bir bu işlem uygulanır. Fiyattan ziyade nasıl yıkandığı kimler tarafından yıkandığı, kullanılan ekipmanlar,deterjan kalitesi,personelin tecrübesi gibi unsurlar önemlidir. Örneğin bizim 1 takım koltuk yıkama ücretimiz ile başka bir firmanın yıkama fiyatı farklı olabilir. Bu tamamen verilen emeğin kalitesi ile ölçülü bir durumdur.

DİĞER FİRMALAR FIRÇALAMA MAKİNESİ KULLANMIYOR ?
Değerli müşterilerimiz, fırçalama sistemi kullanmayan firmalar sadece koltuklarınızın tozunu almak için gelmişlerdir. Onu zaten sizde kendi kendinize mini makineniz ile yapabilirsiniz. Fırçalama sistemi koltuklarınızın en ince ayrıntısına kadar kirleri kumaştan ayırır ve temizler. Halınızın fırçalamadan yıkanması nasılsa koltuğunuzda fırçalamadan yıkanması aynı şeydir. Bizim hedefimiz Sakarya’da koltuk yıkama geçtiği zaman akıllara gelen ilk firma olmaktır. Bu sebeple size en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız

YIKAMADAN SONRA DURULAMA YAPIYOR MUSUNUZ ?
Yıkama işleminden sonra kullanılan deterjan durumuna göre durulama yapılır. Fakat bizim ürünlerimiz oksijen bazlıdır yani hem kumaşla temasta bulunduktan sonra aylarca kumaşı ve süngeri dezenfekte tutar hemde koku bırakmaz ve uçucudur. Durulama yapılırsa bu özelliğini kaybetmektedir.

Bazı müşterilerimiz bize lekelerin çıkarma işlemine %100 garanti vermemizi istiyor. Lekenin uzmanları kuru temizlemeciler bile lekenin çıkacağına %100 garanti veremezler. Eğer bir firma size herhangi bir lekenin çıkacağına %100 garanti veriyorsa kesinlikle itibar etmeyiniz. 3 Senelik tecrübemiz sayesinde leke konusunda garanti vermememiz gerekiğini anladık, çünkü eğer sonuç istediğimiz gibi olmazsa müşterimiz hayal kırıklığına uğruyor ve bizde mahcup oluyoruz. Bu sebepten dolayı leke konusunda garanti vermiyoruz. Fakat koltuklardaki leke sorunlarında firmamız genelde başarılı olmuştur. Bu daha çok kumaş türüne , lekenin kumaşa ne zaman bulaştığına ve daha önce müdahale de bulunulmuş mu ? bunlara bağlıdır.

Temizlik konusunda %100 garanti verebiliriz. İçiniz rahat olsun. Kumaş yüzeyinde ve diplerindeki tüm kokular, tüm kirler, tüm toz ve kötü görüntü ortadan kalkacaktır. Önemli olan sadece kumaşın temizlenmesi değil, kumaşın altındaki süngerde temizlenmesi gereklidir. Kumaşı süngerin aynası olarak düşünebiliriz. Yüzeysel temizlik ilk saatlerde temizlenmiş gibi görünebilir, fakat bir süre sonra süngerdeki kir kumaş yüzeyine çıkacaktır.İşte bu sebepten dolayı firmamız fırçalama sistemi ile çalışmaktadır. Tüm işlerimiz garantilidir. Yıkama işlemi bittikten sonra eğer koltuklarınız yada yataklarınızda kusma,kokma gibi sorunlar ortaya çıkarsa, ücretsiz geri hizmet sağlayıp tekrardan yıkama sağlıyoruz.