Sakarya Vatan Halı Yıkama

Siz değerli müşterilerimize hizmet veren firmamızda tecrübeli ve deneyimli kadro, organik ve insan sağlığına zarar vermeyen temizlik ürünleri kullanılmaktadır.

 

Bize 0264 777 16 85 | 0542 777 16 85 | 0536 923 89 50 numaraları telefonlardan veya iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Sağlıklı ve kaliteli hizmet vermek çalışma prensiplerimizin başında gelmektedir. Halılarınız yıkama aşamasından, teslimat aşamasına kadar; Toz Alma, Yıkama, Durulama, Sıkma, Kurutma, Kontrol, Paketleme aşamalarından geçerek tecrübeli personelimizin kontrolünden sonra adresinize teslimat yapılmaktadır. Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti ilkesinden yola çıkarak sizlere hijyenik bir ortamda yaşamınızı devam edebilmeniz için gerekli olan temizliği bütçenizi zorlamayacak ücret karşılığında sunuyoruz. Modern makinelerimiz, sağlığa ve doğaya elverişli temizlik ürünlerimiz ve tecrübeli personelimiz ile hizmetinizdeyiz. Vatan Halı Yıkama Merkezi olarak halılarınızı tertemiz yapalım, Siz temizliğin keyfini sürün.

 

  • Bakteriler gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Sevdiklerinizi onlardan koruyoruz.
  • Uzman ekibimiz ile kalite çizgimizi bozmadan hizmetlerimize devam ediyoruz.
  • Evdeki imkanlar hijyen sağlamak için yeterli değildir. Halı yıkama uzmanlık gerektiren bir iştir!
  • Firmamız yalnızca Era 111 endüstriyel halı yıkama şampuanları ve ürünlerini kullanmaktadır.
  • Halılarınızı evinizden alıp 3 iş günü içerisinde evinize teslim ediyoruz!
  • Hijyenik temizlik – Kaliteli hizmet – %100 Müşteri memnuniyeti – Ücretsiz servis
  • Size daha kaliteli hizmet verebilmemiz için iletişim bölümümüzden istek ve şikayetlerinizi bize bildiriniz.

Halı yıkama aşamalarını inceleyebilirsiniz

1. Aşama : Leke Kontrol ve Ölçüm

Halılarınız iş yerimize geldiğinde ölçüsü alınarak adınıza düzenlenen fiş doğrulanır ve etiket ile üzerine yapıştırılır. Halılarınız etiketlendikten sonra tek tek ölçülerek metrekaresine göre hesap çıkartılır, daha sonra ayrıntılı olarak leke kontrolünden geçer tespit edilen leke çıkartılır. Leke Kontrol ve Ölçüsü alınan halılarınızı bir sonraki aşama olan ve halı yıkama işleminden bir önceki toz alma işlemleri için sıraya alınır.

2.Aşama : Toz Alma İşlemi

Halılarınız zamanla bünyesine nüfus etmiş toz ve partiküllerden arındırılmak için çırpma ve vakum ile üzerindeki her türlü toz, kum ve yabancı maddelerden arındırılır. Halı toz alma işlemi ile yıkama öncesinde halılarınızın içinde haps olmuş bu toz ve tortuların yapışkanlı bir hale gelmemesi çamurlaşma gibi sorunların önüne geçmek, halınızı daha hijyenik şekilde yıkaya bilmemiz için halı toz alma işleminde halılarınızın tozunu alırız.

3.Aşama : Halı Yıkama

Bir halı temizleme firmasının en önemli özelliği halılarınızı ne kadar temiz ve yıpratmadan yıkaya bilmesidir. Makinede halı yıkama nasıl olmaktadır inceleyelim. Bu tip makinelerin özelliği halıların makine önünde bulunan havuzda ıslatılmasını, deterjan püskürtülmesini, fırçalanmasını ve durulama yapmasını sağlayarak yıkama işlemi yapmasıdır. Otomatik halı yıkama makinesi 6 m2 halıyı ortalama 2 dakika da yıkamaktadır.

4-1. Aşama : Halı Durulama

İyi durulanmamış halılarda keçeleşme meydana gelir. Durulama işleminin tam olarak yapılabilmesi için organik ERA 111 halı şampuanı kullanılması gerekmektedir. Halı durulama işlemin yapılabilmesi için bu işleme uygun su kullanılmalıdır. Temiz olmayan, kuyu suyu ve arıtılmamış sular durulama yapılsa bile halıda tam olarak yumuşaklık oluşmasını engelleyebilir. Vatan halı yıkama firması olarak halı durulama işlemini içilebilir çeşme suyu ile yapmaktayız. Bol su ile fırçalanan halılar fıskiye ve gelberi ile tamamen durulanmaktadır. Halı yıkama için uygun olmayan leke sökücüler de halının tam olarak durulanmasını engelleyebilir. Tam olarak durulanmayan halı, tozları kendisine çekerek daha erken kirlenir. İnsan sağlığı içinde tehdit oluşturur ve halının sert olmasına sebep olur. Vatan halı yıkama merkezinde yıkanan halılarınız yumuşacık ve ilk günkü kadar temiz ve hijyenik olmaktadır.

4-2. Aşama : Halı Sıkma

Halı sıkma makineleri işine sadık ve müşterilerinin halılarına özen gösteren firmaların kullandığı makinelerdir. Rulo tipi olarak tarif edilen santrifüj makinemiz aynı anda 10 m² halıyı kurutma öncesi sıkabilir içindeki tüm suların sıkılmasın da büyük önemi vardır, bir halı yıkanmadan önce 15 kilo ise yıkandıktan sonra 50 kiloya çıkabilir, halı sıkma makinelerimiz halılarınız yıkandıktan sonra içindeki suyu tamamen dışarı atar bu sayede halınız tamamen sulardan arınmış olur hemde bir sonraki aşama olan kurutma işlemine girdiğinde 1 gün gibi kısa bir sürede kurur.

5. Aşama : Halı Kurutma

Halı kurutma alanları diğer makinelerin bütçesi kadar maliyetli bir yatırımdır, firmamızın halı kurutma alanın içinde bulunan halı kurutma ünitesi sayesinde halılarınız doğal bir şekilde kapalı alanda ve ortalama bir sıcaklıkta 1 gün gibi kısa bir sürede kurumaktadır. Şuradan anlayabileceğiniz çok kısa bir dipnot düşmek istiyoruz, halı yıkama firmalarına verdiğiniz halıları size 4 gün ve üzeri süre veren firmaların sebebi sokakta veya duvar üstünde kurutma yapıyordur. halı kurutma alanlarının olmamasından kaynaklanır, çünkü halı kurutma alanı bize ve müşterilerimize zaman kazandırır.

6. Aşama : Halı Kontrol

Kurutma işlemi tamamlanan halılarınız paketlemeye hazır hale gelmektedir. Halılar tamamıyla kuruduktan sonra, askılardan bir bir alınarak kalite kontrol masasında açılır. Paketleme işlemi yapılmadan önce halılar tek tek kontrol edilir. Halılarda leke kaldı ise lekelere tekrar işlem yapılır. Yıkama işlemi istediğimiz seviyede olmayan halılar. Paketleme işlemi sırasında ayrıştırılır ve tekrar halı yıkama işlemine tabi tutulur.

7. Aşama : Halı Paketleme

Paketleme işlemi sırasında halılara solüsyon ve parfüm sıkılır.
Halılarınızı açtığınızda evinizde rahatsız etmeyen hafif ferah bir koku yayılmış olur. Paketleme işleminden sonra halılarınız teslimata hazır hale gelir. Parfümlerimiz özel olarak üretilmiş olup 1 ay kalıcılığı vardır. Parfüm istemeyen müşterilerimiz ayrı olarak belirtilir , halıları parfüm sıkılmadan paketlenir ve istif odasına alınır.

8. Aşama : Halı Teslimatı

Son kontrolü yapılan ve paketlenen halılar teslimata hazırlanır.

Teslimattan önce müşterilerimizi bilgilendirerek hangi gün ve saatte getireceğimizi bildiririz.

Uygun olan gün ve saatte halılar teslim edilir.

MUTLU MÜŞTERİ, mutlu işletme ☺