" /> Hali Yikama Firmalari » Sakarya Vatan Halı Yıkama Fabrikası
0 264 777 16 85

Sakarya Temizlik}

Hali Yikama Firmalari

Hali yikama firmalari
hali yikama firmalari

Halı yıkama işinde kullanılan suyun hali yikama firmalari tarafından seçilmesi gerektiğini biliyor muydunuz ve bir çok hali yikama firmalari yıkamada suyun önemini bilmemektedir. Bilenler ise yapmamaktadır. Şimdi siz acaba ne gibi zararı olabilir ki diye düşünüyorsunuz. Bazı hali yikama firmalari halı yıkama işini ciddiye almadığı için örneğin; sanayilerde tuttukları  yerlerde yıkama yaparlar fakat şebeke suyu pahalı olduğu için kullanmazlar ve kuyu açtırırlar yada taşıma nereden dolum yaptığı bilinmeyen tankerlerle su alarak yıkama yaparlar bir de açılan kuyunun %80 de su çıkmaz yani tatlı suyu bulamazlar onun için de 7 metreden çıkan yüzey suyu dediğimiz suyla yıkama yaparlar yüzeyden çıkan bu su çok tuzlu ve kil olduğu için halıya ciddi anlamda zarar verir halının çürümesine kadar gider.Halı yıkama işi sektör haline gelmiştir bunun için her önüne gelen halı yıkama firması diyor kendine önce şebeke suyu olması gerek fabrikanın. Firmamız halılarınızı içilebilir şebeke suyu ile yıkamaktadır. Bizim için yaptığımız iş çok önemlidir ve halı yıkama esnasında halı farklı farklı uygulamalardan geçiriliyor Halı yıkama yaparken en önemli uygulamalardan biri de yıkama sonrası gelberi ve halının durulanmasıdır su ile durulama yapılması gerekir.Halı yıkama işi hafife alınıcak türden bir iş değildir Yıkama işinde halı bol su ile durulanmaz ve gelberi yani pis suyu atma iyi yapılmaz ise halı sadece yüzeysel yıkanmış olur bu tür yıkamadan derinlemesine bir temizlik sağlanamaz. Halı yıkama sonrası pis suyunu atması gerek pis su atılmaz ise halı yıkanmış sayılmaz  ve hijyenden yoksun kalır ama biz vatan halı yıkama merkezi olarak halı şanpuanlama ön yıkama bittikten sonra halıyı bol içilebilir şehir şebeke suyu ile durular gelberi yapar ve tekrar durular bu işlem halıdan temiz su çıkıncaya kadar devam eder. bu şekilde derinlemesine ve hijyenik bir temizlik sağlanmış olur.

Halı yıkama sektöründe var olan önemli sorunlardan biri kuyu suyu kullanımıdır. Günümüzde birçok halı yıkama yerinin su abonelikleri yoktur ve halıları kuyu suyu kullanmak suretiyle yıkamaktadırlar. (Örnek olarak, şahsen tanıdığım bir marangoz arkadaşıma 60 Lira su faturası gelirken, alt katında faaliyet gösteren bir halı yıkama yerine 20 Lira su faturası geldiğini bizzat gördüğümü söyleyebilirim)

Fakat yeraltı atık su şebekesi olan büyük şehirlerde önemli bir sorun ortaya çıkmaktadır ki bu atık (lağım) suların kuyu sularına karışmasıdır. Yer altı atık su şebekeleri sızdırmaz yapıya sahip tesisatlar değildir ve sızdırma oranları %2,5 civarındadır. Kısacası şebekede taşınan her 100 Litre atık suyun 2,5 Litresi toprağa karışmaktadır. Toprağa karışan bu atık sular en yakındaki kuyu ya da yer altı su kaynağına karışmaktadır.

Bu durumda yer altı atık su şebekesi olan şehirlerde kuyu suları ile halı yıkanması kesinlikle çok sakıncalıdır. Özellikle hijyen yönünden sağlığımızı etkiliyor olmasının yanı sıra bir başka sakıncası da lağım suyu bulaşmış (mundar) olan halı üzerinde namaz kılınması durumudur.
Fakat bilinmektedir ki halı yıkama sektörü %99 oranla kuyu suyu kullanmaktadır. Üstelik kuyu suları ile halı yıkayan yerlerin hiç biri kullandığı kuyu ya da yer altı kaynağından çıkan suyu tahlil ettirme zahmetine girmemektedir.

Halı yıkama sektöründe maliyeti etkileyen en önemli gideri suya ödenen ücret oluşturmaktadır ki bu da kuyu suyu kullanım oranının neden bu denli yüksek olduğunu anlamamıza yardımcı olan önemli bir göstergedir.

bu tür yerleri anlamak için firmanın faaliyet adresine kesilmiş su faturasını görmek istediğinizi söyleyin eğer göstermez ise büyük ihtimalle kuyu suyu kullanılmaktadır. adapazarında kuyu suyu çok kil ve lağımlı çıkar kesinlikle temiz değildir.

Eğer firmamız Vatan Halı Yıkama Merkezinin faaliyet adresine kesilmiş su faturasını görmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.