Welcome to SpiceShop Theme

Sea summo mazim ex, ea errem eleifend definitionem vim. Ut nec hinc dolor possim mei ludus efficiendi ei sea summo mazim ex.

Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerHalı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Halı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Hangi halının nerede kullanılacağı, hangi rengin daha avantajlı olduğu gibi konularda bilgi sahibi olmanız size yardımcı olacaktır.
Halı almadan önce ürünün nerede kullanılacağı belirlenmelidir. Oturma odası ve hol gibi bölümler yoğun olarak kullanıldığı için seçilen ürünün kalitesi oldukça önemlidir. Bu bölümlerde ekonomik gücünüz yettiği takdirde en kaliteli malzemelerden üretilmiş, uzun süre dayanıklı ürünleri tercih etmelisiniz.
Halıların desenine karar vermek çok fazla sayıda çeşit olduğu için hayli zordur. Desen seçimi yaparken odanızdaki diğer mobilya ve perdelerle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Eğer odaya farklı bir hava katıp daha çekici kılmak istiyorsanız kabartma dokulu desenleri tercih edebilirsiniz. Sade ve ciddi bir görünüm dilerseniz desensiz ürünler size uygun olacaktır.
Halı seçiminde diğer önemli husus da ürünün rengidir. Renk seçimi elbette ki kişiden kişiye farklılık gösterir ancak seçilen rengin diğer mobilya ve perdelerle uyumsuz olması ada halı yıkama çirkin bir görüntü yaratabilir. Bunun için yapmanız gereken şey mekan içerisindeki diğer mobilya ve eşyalarla halınızın renk tonlarının uyumlu olmasını sağlamaktır. Bunun dışında ön planda tutmak istediğiniz mobilya veya eşyalarınız varsa birbirleri ile zıt renkler kullanabilirsiniz.
Açık renkteki ürünler odanızın daha geniş gözükmesini sağlar. Eskiden açık renk tonları, kiri tuttuğu için kullanılmaya korkulurdu. Günümüzde üretilmiş lekeye karşı dirençli halılar sayesinde bu korku da ortadan kalkmış oldu ve açık renkler de en az koyu renkler kadar kullanılır hale geldi.
Halı seçiminde görüntüsü göz zevkimiz için çok önemlidir fakat görünümü kadar yapımında kullanılan malzemelerde seçimleri etkilemektedir. Halı yapımında kullanılan polyester, yün, akrilik gibi elyaf çeşitleri ısıya ve aşınmaya karşı farklı özelliklere sahiptir. Bu da ürün seçimimizde dikkat gerektiren faktörlerdendir.
Kuşkusuz ki halı seçiminde en önemli husus ürünün maliyetidir. Oturma odası ve hol gibi bölümlerde kaliteli bir ürünü tercih etmeniz uzun yıllar kullanmanızı sağlayacak; birkaç kere masraf yapmanızı engelleyecektir. Günümüzde firmalar her cebe uygun sakarya halı yıkama yapmaktadır. Yapılması gereken şey uygun fiyata uygun kaliteyi bulabilmektir bunun için işin ehlilerinden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.