Welcome to SpiceShop Theme

Sea summo mazim ex, ea errem eleifend definitionem vim. Ut nec hinc dolor possim mei ludus efficiendi ei sea summo mazim ex.

Halı Şampuanı Nedir?

Halı Şampuanı Nedir?

Halı Şampuanı Nedir? Halı şampuanı; halıları ve kilimleri temizlemek için kullanılan, özel formüle sahip sıvı deterjan bileşiktir. Halı yıkama şampuanı kullanılmasının arkasında yatan fikir, halının havından ovularak dışarıya alınan kir parçacıklarına saldıran ve onları askıya alan kalın bir köpük yaratmaktır. Daha sonra bu kirli köpük kalıntıları, durulama veya vakumlama yoluyla halıdan uzaklaştırılabilir.

halı şampuanı nedirİyi bir şampuan en iyi şekilde randıman sağlamak için önemli miktarda uzun süre kalıcı köpük yaratabilmelidir.
Bu köpük içeriğinde saç yıkama şampuanından bulunanlara benzer terkip maddelerinin kullanılması anlamına gelmektedir.

Neden Halı Yıkama Şampuanı Kullanılır ?
Halılarınız kirli görünüyorsa kaliteli bir halı yıkama şampuanı ile iyi bir şampuanlama yapmanın zamanı gelmiş demektir.
Halı üzerinde her gün yürünmesi nedeniyle halı elyafları na karışan bütün kirleri periyodik olarak yıkayıp çıkarmak için iyi bir şampuan ile halıyı derinlemesine temizlemek gerekir.

Derinlemesine temizlik yapılmadığı takdirde halı veya halı kaplı zemin üzerinde biriken tozlar, yiyecek ve içecek döküntüleri, halı elyafların telafisi olmayacak şekilde kirleterek kötü kokulara ve halının alt tarafında küf oluşumuna neden olabilir. Sonunda bu maddelerin oluştuğu noktalarda halıda çürümeler görülebilir.

Düzenli olarak halının temizlenmesi ve şampuan halınızın hoş kokmasını da sağlayacaktır.

Evde Halı Yıkama Şampuanı Kullanmayın!
Halınızı elektrik süpürgesiyle düzenli olarak temizleyin ve temizlemek için sıvı halı şampuanları kullanmayın. Saçınızı şampuan ile yıkadığınız ve şampuanı tamamen durulamayı başaramadığınız oldu mu? Aynı şey halınız için de geçerlidir.

Halı şampuanı, evde yapılan durulama ile tamamen uzaklaştırılamaz ve geride yapışkan bir kalıntı bırakır. Halı şampuan neden olduğu bu kalıntı, büyük bir mıknatıs gibi ayaklarınızın altındaki kirleri halıdan çeker. Bu durumda ayaklarınız, ayakkabılarınız temizlenir ve halılar daha kısa sürede, daha fazla kirlenir.

Bunun yerine derinlemesine halı yıkama hizmeti için Vatan Halı Yıkama Servisi ile temasa geçmeniz halı şampuanı ile yaşadığınız sorunların önüne geçmenizi sağlar.

Profesyonel Halı Yıkama Hizmetinin Faydaları
Vatan Halı Yıkama verdiği profesyonel halı yıkama hizmeti ile halıların noktasal ve genel olarak şampuan halınızın mümkün olduğunca yeni görünmesini sağlar. Kaliteli halı şampuanı ile desteklenen halı yıkama işlemi, halı elyafların yumuşatır ve kabartır.
Ayrıca halınızın satın aldığınız zamanki rengini solduran kir tabakasını ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur.

En önemlisi de profesyonel halı yıkama, halınızın ömrünü uzatarak halılarınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlar.

You must be logged in to post a comment