KIŞA ÖZEL İNDİRİM FIRSATI

Siz değerli müşterilerimiz için kış kampanyası düzenledik bütün normal halılar Sadece M²3.50 TL temizliyoruz üstelik ücretsiz servis hizmetimiz vardır. bu fırsatı kaçırmayın

Bizi Arayın

Shaggy Halı Nedir Nasıl Yıkanır

Shaggy Halı Nedir?

Uzun ipliklerle el dokuma yöntemiyle dokunmuş post görünümlü halılardır. İplik ve boya yapısı çeşitlilik göstermektedir.

SHAGGY (ŞAGİ) EL DOKUMA HALILARIN YIKANMASI

Her halı kendi iplik yapısına, boya yapısına ve dokuma tekniğine göre farklı teknikler uygulanmak suretiyle yıkanır. Cins tespiti halının hangi teknikle yıkanacağının belirlenmesi açısından önemlidir ve bu tespit sırasında SHAGGY EL DOKUMA halı olarak tespit edilmiş halı aşağıdaki kurallar çerçevesinde yıkanır.

SHAGGY (ŞAGİ) EL DOKUMA

shaggy halı yıkamahalılarının yıkama işleminde, yıkama suyu sıcaklığı 25°C üzerinde olmamalıdır. Shaggy El Dokuma halılar, yün halılarla aynı boya dayanıklılığına sahiptir. Bu sebeple yün halıların yıkanmasında kullanılan özel şampuanlarla yıkanmalıdır. Shaggy El Dokuma halılar, tüylerinin yolunmasının ve yıpranmasının önüne geçmek için yumuşak fırçalar kullanılarak yıkanmalıdır. Etkili kimyasalların kullanılması, Shaggy El Dokuma halılarının zarar görmesine sebep olacağından, lekelere müdahale için kullanılacak ürünler özenle seçilmeli, leke çıkarma işlemi dikkatle yapılmalıdır. Durulama işlemi çok iyi yapılmalı, kimyasal kalıntısı içeren halı, asla direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca Shaggy El Dokuma halılar yıkama sırasında uzun süre ıslak kalmamalı yıkama işlemi ivedilikle bitirildikten sonra derhal sıkma işlemi yapılmalı ve halı askıya alınmalıdır.

Şagi halılar evimizde ne kadar hoş bir hava yaratıyor olsa da temizlenmesi de bir hayli sıkıntılı ve zordur. Bu tür halıların içinde biriken toz , saç teli gibi kirleri çok fazla tutması ve halının dip aralarına ulaşmanın zorluğu da temizliğini uğraştırıcı hale getiren etmenlerin başındadır. Bu sebeplerden şagi halıların temizliğini muhafaza etmek zordur ancak aşağıdaki yöntemler halınızın yapısını bozmadan şagi halının nasıl temizleyebilenebileceği hakkında size yardımcı olacaktır.

ADIM ADIM ŞAGİ HALI TEMİZLİĞİ

Halıyı çırpmak: Bu halıları temizlemenin en pratik yollarından biri halıyı çırpmaktır. Üzerindeki tozdan ve diğer kirlerden arındırdıktan sonra da çok sert dişleri olmayan bir fırçayla dikkatlice temizlemeniz gerekir. Eğer fırçayla saçların hepsini toplayamıyorsanız gırgır ile tekrar üzerinden geçebilirsiniz.

Mop kullanmak: Bir başka etkili yöntem ise mop kullanmaktır. Fazla ıslak olmayan nemli bir mop, halının üzerindeki saçları ve tozları toplamakta çok yardımcı olur. Bu işlemi yaptığınızda temizlediğiniz kirin mop üzerinde biriktiğini fark edeceksiniz. Sonrasında arap sabunlu veya sıvı sabunlu su ile de silip , durulayabilirsiniz fakat halınızın tüyleri ince ise bu işlem halınıza zarar verebilir.

Şagi halı yıkama için aslında en pratik yöntem bu iş için kurulmuş özel firmalardan yararlanmaktır. Halı çırpmak ve mop kullanmak halınızın temizliğini belirli bir süre idare etse de uzun süre içerisinde içinde biriken kirleri temizlemek için bu firmalara güvenmek sizi büyük bir yükten kurtarabilir. Bu firmalar halınızı önce toz alma makinesiyle temizleyip bütün kirlerden arındırır. İkinci aşama olarak da otomatik halı yıkama makinesinde yıkayıp, durular. Kurutma işleminden sonra paketleyip, adresinize teslim eder. Eğer halınızın ebatları çok büyük değilse bu firmalar size çok kaliteli bir hizmet sunabilir. Bu Konuda Hizmet Almak isterseniz VATAN HALI YIKAMA MERKEZİ Hizmetinizdedir.

Bu tarz halıları pratik olacağını düşünerek çamaşır makinesine atmayın. Çamaşır makinesi bu halıları yıpratır ve yapısını bozar. Çamaşır makinesinde yıkadığınız halı hem tam anlamıyla temizlenmeyebilir hem de hasarlı olarak çıkabilir. Bu yüzden yukarıda verdiğimiz yöntemleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

08 Nisan 2016
963 kez görüntülendi